Design Board Design budov

PostHeaderIcon Design budov

PostHeaderIcon Hotel Fort Spitbank

hotel v pevnosti

Tento hotel se nachází dva kilometry od pobřeží Portsmouth v místě bývalé pevnosti Fort Spitbank. Historický hotel obsahuje bar, posilovnu, střešní vířivku pro 10 osob, soukromou pláž a sluneční terasu. Pokoje jsou luxusně vybavené a původní cihlové klenby dotváří historické a zároveň moderní prostředí. Hosté hotelu Spitbank mají na výběr z 8 apartmá, všechny s vlastním sociálním zařízením a nádherným výhledem na moře. K dispozici je výběr ze tří jídelen a ze tří barů.

Komentáře (0)
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Celý článek...

 

PostHeaderIcon Výstaviště Praha Holešovice

prumyslovy palac prazske vystaviste

Komplex budov na pokraji pražské Stromovky byl vybudován při příležitosti Zemské jubilejní výstavy 1891, později se zde konalo ještě několik podobných velkých výstav a v letech 1918-1948 sloužil Vzorkovým veletrhům. Výstaviště bylo postaveno za neuvěřitelně krátký čas, stačilo na to pouhých deset měsíců. Shon a rychlost byly sice někde zřetelné, ale přesto se nestavělo jen tak ledascos – hlavní výstavní prostor, Průmyslový palác, byl projektován podle tehdy nejmodernějších postupů. Vyzdívaná železná konstrukce byla novinkou starou zhruba rok, která se objevila na Světové výstavě v Paříži roku 1889, i když princip montované železné konstrukce byl starší. Palác slouží dodnes a stále působí velkolepým dojmem. Vstup na výstaviště zůstal v podstatě zachován tak, jak jej zachycují fotky z dob výstavby. Jen stará dřevěná brána byla na čas odstraněna a až na počátku 90. let 20. století, při příležitosti další výstavy, byla postavena nová, kovová.

Komentáře (0)
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Celý článek...

 

PostHeaderIcon Ostrov Žofín

ostrov palác žofín

Ostrov, na kterém byl Žofín postaven vznikal postupnými nánosy půdy v 17. a 18. století a byl mnohem menší. Dnešních rozměrů nabyl až v roce 1784 při velké povodni, po níž byly vybudovány ochranné zdi. Je to jediný ostrov na Vltavě s významnou parkovou úpravou. Ostrov je tři sta padesát metrů dlouhý a v nejširším místě měří devadesát pět metrů.
Až do března roku 1760 patřil ostrov obci Nového Města pražského, která jej prodala barvíři Josefu Ignáci Saengerovi a jeho manželce. Bylo jim povoleno zde postavit k vykonávání své profese i jinému užitku nezbytnou budovu a vlastnit loďku k převážení zboží na ostrov a zpět. Postupně zde vyrostla osada barvířů a ostrovu se začalo říkat Barvířský (nebo také Barvířka). Ostrov ještě několikrát změnil majitele, kteří nechali odstranit na žádost obce dřevěnou ochranu kolem ostrova a vybudovali místo ní bytelnou zeď. Nechali zbudovat most, jenž nahradil dosavadní přívoz, k tomu se ale musel dokoupit ještě kus pozemku na sousedním břehu.

Komentáře (0)
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Celý článek...

 

PostHeaderIcon Eiffelova věž

paříž gustav eiffel towerEiffelovu věž postavil Gustave Eiffel spolu s inženýry E. Nougierem, M. Kochlinem a s architektem S. Sauvestrem na Champ de Mars. Věž byla otevřena 6. května 1889. Zpočátku Eiffelovka budila spíše nelibost Pařížanů než jejich obdiv. Do protestní akce s nazvem „300“ za odstranění monstra, které Paříž hyzdí, se zapojilo mnoho slavných architektů, spisovatelů a dalších umělců. Počátkem 20 stol. ji však naopak mnozí básníci začali oslavovat. Objevovala se na obrazech slavných malířů a stávala se čím dál více známější. V roce 1909 prošla koncese a věž měla být zbourána. V té době však již poskytovala dobré služby telegrafii, protože na ní byla umístěna anténa. Věž byla tedy zachována a později začala sloužit bezdrátovému spojení, rádiovému vysílání a v roce 1957 přibyla i televizní anténa. Poslední patro Eiffelovy věže patří meteorologickému pracovišti a letecké navigaci. Do roku 1931 byla věž nejvyšší stavbou světa. Poté se stala nejvyšší budovou Empire State Bulding v New Yorku. Dohlednost věže je při optimálních podmínkách 67 km.

Komentáře (0)
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Celý článek...

 


Hosted on MyDreams.cz.