Design Board Design domu Freedomek

PostHeaderIcon Freedomek

Dům, který dostal jméno Freedomek, Vás přijde na 750 tisíc korun. Navrhl ho brněnský zlatník a návrhář Jiří Brosch spolu s architektem Markem Štěpánem. O Freedomek je obrovský zájem, a tak se začíná vyrábět sériově. Tento domek Vám na pozemku postaví za jeden den a jeho rozloha je čtyři krát sedm metrů čtverečních s dispozicí garsonky. Jde o dřevostavbu zateplenou šestnácticentimetrovou vrstvou konopí, která splňuje parametry nízkoenergetických domů a na energetickém štítku budovy najdete kategorii B, tedy hned druhou nejlepší. K vytápění domku stačí krbová kamna. Další výhodou Freedomku je to, že Vám na parcelu přivezou domek zcela hotový, a to včetně kuchyňské linky a pouze ho postaví na připravenou základovou desku. Tím, že se dům staví v závodě pod střechou, odpadá riziko, že do stavby naprší, dojde venku k poškození stavebních materiálů a celkově se omezí chyby a nedostatky. Dům samozřejmě lze napojit klasicky na vodovodní řad, kanalizaci a elektřinu. Ale protože autoři počítají s tím, že zaujme nejen jako trvalé bydlení, ale i jako rekreační obydlí. Jediné, co pak na pozemku potřebujete, je zdroj vody, tedy pravděpodobně studna. O odpadní vody se stará čistička a elektřinu vyrábí čtyřicet osm fotovoltaických panelů.

Ateliér Štěpán plánuje vyrábět domy ve dvou velikostech a třech stupních provedení – základní, standardní a luxusní. Cena nejmenšího v základní variantě by se měla pohybovat kolem částky 750 tisíc korun. Druhý typ má plochu čtyři krát jedenáct metrů a samostatnou ložnici. Je možné i oba moduly spojit a vytvořit si tak slušný domek o ploše sedmdesát metrů za mnohem nižší cenu, než je v současnosti obvyklé. Rozdíl mezi nejlevnější a nejdražší variantou je ten, že zatímco v té nejdražší je dům zvenku obložený dubovým dřevem a i uvnitř je používaný dub a dubová dýha, pracovní deska a prostor za ní v kuchyni a celá koupelna včetně podlahy jsou z HI-Macsu, tedy vysoce kvalitního umělého kamene, v levnějším povedení se pak plánuje zvenku modřín, a uvnitř se bude používat místo dřeva lamino.

Do domu se vchází velkými francouzskými dveřmi a hned navazuje obytná část. Přitom se nemusíte bát, že by vás třeba při dlouhodobějším pobytu mimo domov vykradli. „Terasu před domem lze pomocí hydraulického zařízení, které ovládáte jen jedním tlačítkem, vytáhnout nahoru, skleněná plocha se uzavře a z domu se stane krychle,“ popisuje jeden ze zajímavých detailů jeho autor Marek Štěpán. Za závěsem je pak oddělená lehací část, kterou tvoří dvoulůžko o velikosti 180 x 200 centimetrů. Pod postelí se nacházejí tři velké zásuvky o velikosti 200 x 60 centimetrů, které lze zcela vytáhnout. V domě nechybí ani skříň na zavěšení kabátů a dalších věcí. Součástí lehací části je i zavěšený televizor a o přívod čerstvého vzduchu se stará větrací okénko. To najdete i v koupelně, kde základní vybavení tvoří toaleta, sprchový kout a umyvadlo se závěsnou skříňkou.

Zdroj: http://prozeny.cz

Komentáře (0)
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Hosted on MyDreams.cz.