Design Board Ostatní Podmořské muzeum

PostHeaderIcon Podmořské muzeum

V listopadu roku 2009 vytvořil Jason deCaires Taylor sochu dívky na zápraží domu připravující květináče a ponořil ji do hloubky čtyř metrů v karibských vodách. Letošní rok k dívce přibudou další sochy. Tento projekt vznikl na podporu ochrany národního parku, jelikož každoroční návštěvnost statisíce turistů poškozuje korálové útesy. Sochy jsou vyrobeny ze speciálního přírodního betonu, který je přirozený pro mořský život, a navíc na jednotlivá místa soch byly vysazeny korály. Pro mnohou mořskou faunu je tak oblast opět příjemným útočištěm. Pro turisty je zde možnost potápění s prohlídkou soch a podmořského života.

Jason deCaires Taylor si bere pro své sochy příklady z mexických obyvatel, jezdí po zemi a jakmile spatří zajímavou situaci nebo člověka, pokusí se atmosféru zachytit a přenést do podmořského světa.

Pokud se tedy vypravíte do Mexika, nezapomeňte na poloostrov Yucatán a na město Cancún, zde můžete okusit relaxaci a vyjít vstříc novým zážitkům. Přesto myšlenka podmořských muzeí není nejnovější, egyptská vláda jedno buduje, v Číně již bylo otevřeno a Jason deCaires Taylor se již podílel na obdobném projektu u ostrova Grenada v Karibiku.

Komentáře (0)
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Hosted on MyDreams.cz.