Virgin Oceanic
Virgin Oceanic rozšiřuje rozsah lidského zkoumání na planetě. Podporuje a využívá nové technologie a podporuje lidský druh. Je schopna zkoumat naše oceány pomocí vědy, pochopit náš ekosystém a zvýšit povědomí o výzvách, kterým čelí naše oceány, říká Sir Richard Branson.
Virgin Oceanic je ponorka, která je schopna dopravit lidské bytosti do extrémních hloubek. S Virgin Oceanicem je v plánu podniknout pět ponorů za dva roky. Každý ponor bude pilotovaný různými veliteli. S Chrisem bude ponor do Mariánského příkopu (36.201 stop), se sirem Richardem jako záložním pilotem a sirem Richardem do příkopu Puerto Rico (28232 stop) - nejhlubší jámy v Atlantiku, které nebyly nikdy předtím prozkoumány.
Virgin Oceanic představuje transformační technologický pokrok v ponorkách. Ponorka poskytuje v současné době bezkonkurenční schopnost přijímat lidi do libovolné hloubky v oceánech a opravdu jej prozkoumat. Využívá nejnovější kompozitové technologie a zcela unikátní létající křídlo doslova létá ke dni oceánů. Poslední velká výzva pro člověka je dosáhnout a prozkoumat hlubiny oceánu naší planety. Virgin Oceanic spolupracuje s některými nejvýznamnějšími vědeckými institucemi na světě. Shromážďují data o existenci různých forem života, které nebyly ještě spatřeny.
O partnerství Virgin Oceanic s Google
Jsme také hrdí na partnerství s Google. Můžeme používat jejich mapování a technologie. "Naším úkolem pro Google Earth je vytvoření interaktivní virtuální zeměkoule a umožnění uživatelům, aby navštívili místa, která nebyla nikdy prozkoumána, včetně světových oceánů," řekl John Hanke, viceprezident Product Management ve společnosti Google. Více než 70% povrchu planety tvoří voda, ale pouze 5% světových oceánů bylo prozkoumáno.
Virgin Oceanic může být také několikrát zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Každý ponor bude jako první na světě sólo ponor na dno do pěti nejhlubších jam ve světě. Bude objeven zcela nový svět, svět plný neobjevených druhů.
Sir Richard Branson říká, že ponorka má jedinečný design. Je tvořena z 8.000 liber uhlíkových vláken a titanu. Při ponoru je na ně tlak kolem 16.000 PSI nebo i více než 1.000. Na těchto hloubkách musí být každá jednotlivá část schopna odolávat obrovským tlakům, 1500 krát větším než letadlo. Plně tlakové zkoušky budou probíhat v průběhu příštích tří měsíců. Plavidlo bude plout max 3 uzly a může se potopit 350 stop za minutu. S ponorem na dno příkopu Mariany a zpět to podle odhadů zvládne za pět hodin. Virgin Oceanic bude pracovat s řadou mezinárodně uznávaných vědců, výzkumníků a institucí.
Virgin Oceanic byl vytvořen Virgin Group a jeho první ponor do Mariánského příkopu bude někdy v roce 2011 a další čtyři ponory jsou naplánovány v průběhu příštích 24 měsíců, s výhradou přijetí všech požadovaných regulačních schválení.
http://www.virginoceanic.com/